Åre Golfklubb Skidåkarnasgolfklubb

Välkommen till Åre golfbana, här är det bekvämt att spela och träna för t.ex. grönt kort. Åre´s 18 håls golfbana är en trevlig utmaning  oavsett ditt handicap. Bli stolt medlem i skidåkarnas golfklubb oavsett vart du bor i världen.  Åre golfklubb fungerar också som en klassisk brevlådeklubb. Boka ditt golfmedlemskap via ett distansmedlemskap alternativt greenfeemedlemskap golf vilket passar dig som spelar på flera olika banor.

 

Bra att veta

Bra att veta

KVARGLÖMDA EFFEKTER

Upphittade och kvarglömda effekter kan lämnas in i klubbhuset.

HUNDAR PÅ BANAN

Hund får medföras på golfbanan om den är under uppsikt och ej beträder Tee och Green.

Vid tävlingsspel anordnad av klubben är hundar inte tillåtna.

ETIKETT

Vår klubb har ingen speciell klädkod.
Spel med bar överkropp är dock inte tillåtet.

ÖVRIGT

Information om vad jag mer kan göra i Åre kommun

 

 

Producerad av Designvalvet